Udělejte si povlaky na polštáře!

Hledáte polštáře, které perfektně zapadnou do vašeho interiéru, ale stále marně? Vyrobte si je jednoduše sami! Není to nic složitého a sami tak vytvoříte originální kousky, které neseženete v žádném obchodě.

Co budeme potřebovat?

  • jednobarevné povlaky na polštáře (můžete si koupit již hotové nebo si je při troše zručnosti ušijte sami)
  • fixy na textil
  • krajku
  • lepidlo na textil nebo tavnou pistoli (pokud nejste příliš zruční v šití)
  • jehlu a nit
  • špendlíky
  • knoflíky
  • střapce
  • popřípadě další dekorativní předměty vlastní volby

A tady je několik tipů, jak si polštáře vyzdobit. Samozřejmě záleží čistě na vlastní fantazii!

KRAJKOVÝ

Z krajky vystřihneme několik různě širokých pruhů. Dlouhých tak, aby při přiložení kopírovaly jednu stranu polštáře (tudíž nebyly kolem dokola, pouze na přední straně). Nejprve si na zkoušku rozložíme pruhy na polštář, abychom se ujistili, kde je chceme mít. Střídáme různé šířky. K ruce si nyní vezmeme lepidlo na textil a každý pruh přilepíme na své místo. Necháme důkladně zaschnout a roztomilý a jednoduchý krajkový polštářek je na světě.

NÁPISY

Každý jistě máme oblíbený citát, slovo, jméno, které si chceme stále připomínat. Tak proč jej nepřenést na polštář? Vytiskneme nebo vystřihneme si dané slovo a k ruce si připravíme další povlak. Každé písmenko vystřihneme zvlášť a pomocí špendlíků připevníme k povlaku. Dovnitř povlaku vložíme kousek kartonu nebo silnějšího papíru, aby se nám vzor nepropsal i na druhou stranu. Fixami na textil obtáhneme obrys každého písmena. Odšpendlíme a písmena si libovolně vybarvíme. Povlakpřetáhneme přes polštář a už jen vhodně umístíme, abychom jej měli stále na očích. Fixami na textil můžeme rovněž vytvořit nejrůznější obrázky.

JAKO ZE ZÁMKU

Všichni známe nadýchané honosné polštářky s malými střapci na koncích, které zdobily pokoje šlechty. Není vůbec těžké si je vyrobit také doma. K tomuto účelu můžeme využít i barevnější potah. Položíme si jej na zem a od každého rohu směrem do středu zlehka nařasíme. Aby nám nařasení zůstalo, tak uprostřed, kde se záhyby spojily, lehce sešijeme. Vybereme si vhodný knoflík a ideálně pomocí tavné pistole přilepíme doprostřed, abychom překryli sešití. Na každý roh přišijeme malé střapečky. Dovnitř vložíme polštář a máme hotovo.

E-shop: Jestli nemáte chuť tvořit, koukněte rovnou na náš námořnický patchworkový polštář ZDE

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

UA-107323903-1