• silnější bavlnu
  • ostré nůžky
  • provázek
  • saturnu
  • lepicí pistoli

Postup:

Bambule mohou mít různou velikost. Postup je vždy stejný, bavlnu obmotáváme kolem prstů. Velikost tedy záleží na tom, okolo kolika prstů začneme motat.

  1. Vezmeme si k ruce bavlnku, prsty dáme k sobě a kolem dokola začneme obtáčet bavlnu a vrstvit ji tak na sebe. Aby byla bambulka hezky kulatá a hustá, potřebujeme bavlnu obtočit alespoň stokrát.
  2. Jakmile máme hotovo, odstřihneme od zbytku klubka a opatrně celou namotanou část z prstů sundáme tak, abychom stále zachovali namotaný tvar.
  3. Kouskem bavlny poté tento tvar pevně svážeme přesně uprostřed, takže nám vznikne jakási mašlička, na krajích se nám vytvoří dvě oka.
  4. Nyní pomocí nůžek obě očka rozstřihneme přesně v horním oblouku. Jednotlivé střapce poté urovnáme, popřípadě sestříháme tak, aby měly stejnou délku a poválíme mezi dlaněmi, abychom vytvořili kuličku.
  5. A máme hotovo! Takto si připravíme bambulek kolik jenom chceme. Můžeme je použít například jako ozdoby na stromeček, v tom případě navážeme na kuličku kousek saturny na zavěšení. Dále je možné bambuli využít na háčkovanou či pletenou čepici, a nebo ji přilepit pomocí tavné pistole kamkoliv, kam se nám zachce. Fantazii se meze nekladou!